U stóp Ugandyjskiego Edenu

Uganda, jej uroda i jej raj wodą pisany: Wodospad Murchinsona. Dawniej nieznany szlak, dzisiaj dostosowany do potrzeb turystycznych widok zabierający dech w piersiach. Okoliczni mieszkańcy będą doskonałymi przewodnikami.

Patrząc na Wodospad Murchisona można odnieść wrażenie, że obcuje się z Edenem, rajem odwiedzanym przez turystów. Wąska szczelina Nilu Wiktorii jest jednym z elementów krajobrazu Ugandyjskiego Edenu. Strużka wody Nilu Wiktorii spada kaskadą do szerokich wód Jeziora Alberta. Widok, który turyści zapamiętają na zawsze, zostaje dosłodzony jeszcze przybywającymi zwierzętami, które spragnione sięgają do pobliskich wód. Wśród zwierząt turyści spotkają: hipopotamy, słonie czy kolorowe ptaki, których nazwy nie sposób wymienić.

Turyści, którzy lubią nieco dreszczyku emocji zauważą natychmiast krokodyle. Śpią sobie spokojnie pod wodą i tylko czasami wynurza się ich grzbiet, który pozwala zorientować się turyście, że poza pięknem Eden Ugandy zawiera też niebezpieczne elementy. Na szczęście krokodyle boją się głośnych łódek, kutrów czy innego podobnego rodzaju pojazdów nawodnych. To ważny punkt podróży po wodach Ugandy, ponieważ Australia słynie z największych krokodylów świata.

Miłośnicy literatury znajdują u stóp Edenu Ugandy historię wyprawy Ernesta Hemigwaya z żoną. To właśnie ich niebezpieczna wyprawa miała miejsce na Wodospadzie Murchisona, wtedy jeszcze nie bardzo turystycznej części Ugandy. Dzisiaj dostosowanego do potrzeb turystycznych. Dlatego planując taką wyprawę, warto wziąć na przewodnika okolicznych mieszkańców, którzy znają teren od podszewki. Afrykańskie kobiety są doskonałym źródłem informacji i przewodnictwa w turystycznych miejscach raju Ugandyjskiego.

Afrykańskie kobiety wyczekują takiej oferty od turystów. Kilka lat temu w Afryce nastąpiła susza, która pozbawiła rodziny tam mieszkające możliwości utrzymania. Ugandyjscy mieszkańcy walczą z biedą jak mogą, a turyści mogą im w tym pomóc, wynajmując ich jako przewodników. Jest to doskonałe rozwiązanie dla obu stron. Ugandyjscy mieszkańcy dostają pracę, a turyści mogą cieszyć się bardziej bezpiecznym podróżowaniem po nieznanym terenie.

Podróż po Ugandyjskich wodach należy do trudniejszych wypraw turystycznych. Piękne krajobrazy i nie codzienne zwierzęta są widokiem, który rekompensuje dodatkowy wydatek na najlepszego przewodnika po świecie Wodospadu Murchinsona.